Dla niepodległej

W dniu 9.11.2018 r. włączyliśmy się do akcji odśpiewania hymnu państwowego z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naród polski. Hymn ten rozpoczął uroczystą akademię, podczas której każda klasa zaśpiewała wybrane pieśni patriotyczne, niektórzy uczniowie recytowali wiersze, a uczniowie klasy ósmej przedstawili historię naszego kraju. Wystąpił również zespół Canta Rei z pięknymi wykonaniami pieśni, prowadzony przez panią Elżbietę Wnęk. Zespół śpiewaczy "Chałupczanie" uświetnił akademię pieśniami wykonanymi przy dźwiękach akordeonu. Pani Dyrektor wygłosiła przemówienie okolicznościowe po czym wszyscy wspólnie odśpiewali "Rotę". (Elżbieta Popowicz)

Bal Wszystkich Świętych

31 października w naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych, który zgromadził całą naszą społeczność uczniowską by poznać naszych bohaterów świętości. W tym roku z racji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dzieci przedstawiały polskich świętych i błogosławionych. Najmłodsi przedstawili św. Kingę, św. Stanisława Kostkę i św. Kazimierza Królewicza. Klasy I - III zaprezentowały św. Jadwigę Królową Polski, św. Jana Pawła II oraz św. Faustynę Kowalską. Uczniowie klas IV - VIII ukazali św. Maksymiliana Kolbe, bł. Honorata Koźmińskiego, św. Andrzeja Bobolę, św. Alberta Chmielowskiego i bł. Karolinę Kózkównę. W trakcie zabawy były także zagadki z nagrodami. Podczas balu, wszyscy pięknie się bawili śpiewając piosenki o świętych i błogosławionych. Najbardziej została w pamięci piosenka z refrenem, że "każdy może być święty, jeśli tylko chce". Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki. (Elżbieta Wnęk)

Nasi uczniowie na przeglądzie piosenki

Dnia 16 października 2018 r. zespół "Śpiewające gwiazdki" zaprezentował się na VI Wojewódzkim Przeglądzie Poezji i Piosenki "W hołdzie Janowi Pawłowi II". Podczas występu wykonali piosenkę pt. "W ciszy Niepokalanej" pod kierunkiem p. Elżbiety Wnęk.

Dzień życzliwych słów

Dnia 10.10.2018 r. w naszej szkole odbył się dzień życzliwych słów. Był to dzień pełen miłych słów, pozytywnych emocji oraz był okazją do rozmów na temat tego jak być życzliwym, jak okazywać życzliwość w różnych sytuacjach i miejscach. Każda z klas wraz z wychowawcą mieli zadania do wykonania:
I-III analiza opowiadania „Zaczarowany Flet”, zabawa „Pajęczynka”.
IV-VIII stworzenie klasowego drzewa życzliwości na którym każdy mógł przekazać miłe słowa.
Również najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych bardzo chętnie poznawały i tworzyły plansze z miłymi słowami. Na drzwiach każdej z sal pojawiły się sentencje na temat życzliwości, a w holu szkoły można było napisać miłe słowa dla nauczycieli.
Dzień życzliwych słów to moment do przypomnienia ile w naszych codziennych relacjach znaczą te proste słowa i jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy.
Bądźmy życzliwi codziennie a nie tylko od święta! (Ewelina Heliniak, Karolina Sigda)

Święto Edukacji Narodowej

„Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić”- pod takim hasłem w dniu 12.10.2018 r. uczniowie naszej szkoły w formie montażu słowno- muzycznego podziękowali Dyrekcji oraz Nauczycielom za przekazaną wiedzę i trud włożony w kształtowanie ich serc i umysłów. Ale, szkoła to nie tylko nauka i obowiązki- często bywa w niej radośnie i wesoło, o czym przekonali nas uczniowie klasy VI, przedstawiając w formie kabaretowej krótkie scenki z życia pewnej klasy. (Elżbieta Kluza, Paweł Mazurkiewicz)

Siostra Sancja naszym gościem