Niepodległość - akademia

„11 listopada 1918- tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa”- pod takim hasłem 12.11.2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia w wykonaniu uczniów klas II, VI i VII. W formie montażu słowno-muzycznego będącego przypomnieniem trudnej drogi do wolności młodzi artyści oddali hołd tym, którym zawdzięczamy życie w wolnej i niepodległej Ojczyźnie:
„Gdyby nie oni, nie byłbyś tu,
Nie znałbyś świata i ciebie świat.
Nie przeżyłbyś stu kolorowych dni,
Zwyczajnych dni, słonecznych dat.”
(Władysława Baj, Elżbieta Kluza, Elżbieta Wnęk)

GMINNA UROCZYSTOŚĆ OBCHODÓW 101. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ W CHAŁUPKACH DĘBNIAŃSKICH

W dniu 11 listopada 2019r. przedstawiciele uczniów kl. 6 i 7 pod opieką Elżbiety Kluza, uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas oraz poczet sztandarowy wzięli udział w gminnych obchodach 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które w tym roku odbyły się w naszej miejscowości. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą przy udziale władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Leżajsk p. Krzysztofem Sobejką. Nabożeństwo swoim śpiewem uświetnił zespół Canta Rhei pod opieką p. Elżbiety Wnęk. Po mszy uczniowie poetycko wspomnieli bohaterstwo naszych rodaków, a następnie złożyli wieniec pod pamiątkowym obeliskiem. (Elżbieta Kluza)

Narodowe śpiewanie hymnu

„SZKOŁA DO HYMNU”- pod takim hasłem 8 listopada 2019r. cała społeczność szkolna wzięła udział w narodowym śpiewaniu polskiego hymnu. O godzinie 11.11 odświętnie ubrani, ozdobieni biało-czerwonymi kotylionami uroczyście odśpiewaliśmy hymn. Wspólny śpiew „Mazurka Dąbrowskiego” był wyrazem dumy z powodu bycia Polakami, jak również radości, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju. (Elżbieta Kluza)

Kampania kolejowa

6 listopada klasa VI i VII uczestniczyły w zajęciach pt. „Kampania Kolejowa ABC”. Były to zajęcia realizowane przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno – edukacyjnej z zakresu bezpieczeństwa kolejowego. Kampania ta ma na celu propagowanie zasad bezpieczeństwa oraz wartości i wzorców związanych z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Podczas zajęć uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat prawidłowego zachowania w pobliżu przejazdów kolejowych, na dworcu i peronie poprzez rozwiązywanie interaktywnych zadań. Przypomnieli sobie, jakie znaki można zobaczyć przed przejazdami kolejowymi oraz jak ważną funkcję pełni żółta linia na peronie. Dzieci dowiedziały się, co to jest piktogram i miały okazję wykazać swoją kreatywność podczas projektowania własnego znaku. Bardzo chętnie uczestniczyły w grze symulacyjnej i odpowiadały na pytania zadawane przez Rogatka. Na koniec zajęć każdy dostał zestaw bezpiecznego podróżnika. (Ewelina Leboda)

Fly Park Rzeszów

Klasy VII i VIII w ramach programu profilaktycznego „Trzymaj Formę” w dniu 04.11.2019 r. odbyły wyjazd do FlyParku w Rzeszowie. Poprzez aktywny wypoczynek na trampolinach czy skoczniach uczniowie przyjemnie spędzili czas. (Paweł Mazurkiewicz)

Bal Wszystkich Świętych

28 października 2019 r. w naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych. Wszyscy uczniowie razem ze swoimi wychowawcami przygotowali wspaniałe stroje i przedstawienia ośmiu wielkich świętych: kl. I – św. Józefa Opiekuna Pana Jezusa, kl. II - św. Klarę, kl. III – św. Dominika Savio, kl. IV – św. Antoniego z Padwy, kl. V – św. Ritę z Cascii, kl. VI – św. Jana Bosco, kl. VII – św. Franciszka z Asyżu, kl. VIII – św. Łucję. Piękne prezentacje były przeplatane piosenkami o świętych z radosnymi tańcami. Całość przygotowała i opracowała p. katechetka. (E. Wnęk)

BohaterON

Uczniowie klas VI, VII i VIII brali udział w IV edycji ogólnopolskiej kampanii „BohaterON – włącz historię!”, która miała na celu uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
W ramach kampanii uczniowie brali udział w lekcjach, podczas których zapoznali się z przebiegiem Powstania. Wszyscy bardzo angażowali się podczas zajęć, zadawali wiele pytań chcąc jak najwięcej dowiedzieć sięo bohaterach Powstania Warszawskiego. Pracowali w grupach, oglądali filmy związane z tematyką powstańczą. Uczniów interesowały biogramy Powstańców, ich funkcje w czasie wojny, pseudonimy. Podziwiali bohaterstwo i patriotyzm.
Na koniec z dużym zaangażowaniem pisali kartki i laurki do Powstańców. (Ewelina Leboda)

Wycieczka do Rzeszowa

22 października 2019 roku klasy 5 i 6 wybrały się wraz opiekunami na wycieczkę do rzeszowskiego kina Helios, gdzie obejrzeli film pt.: „Był sobie pies 2”. Film dostarczył uczniom bardzo wielu wrażeń, gdyż opowiadał o przygodach Baileya, psa odradzającego się w kolejnych żywotach, aby chronić swoich najbliższych.
Następnie uczniowie udali się do Fly Parku. Na początku jeden z instruktorów przeprowadził rozgrzewkę, a później uczniowie bawili się w różnych sektorach hali wypełnionej trampolinami. Pobyt w parku trampolin sprzyjał integracji klasowej, wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu oraz rozwijał zainteresowania sportem.
Na zakończenie wycieczki uczniowie posilili się w Mac Donaldzie, gdzie również mogli rozwijać swe umiejętności sportowe w sali zabaw. (Ewelina Leboda)

Strona: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019