DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości, którego celem było uwrażliwienie przedszkolaków i uczniów na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Propagowane były takie wartości jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo oraz uprzejmość.
Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką! .
Bądźmy dla wszystkich życzliwi, a będziemy szczęśliwi! Niech Dzień Życzliwości trwa przez cały rok. (E.Heliniak, K.Sigda)

Sukces Julii na konkursie kolęd

16 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół w Dębnie odbył się I Międzyszkolny Konkurs Kolęd Niemieckojęzycznych ,,Deutsche Weihnachtslieder”. W konkursie wzięło udział siedem szkół z terenu gminy Leżajsk. Naszą szkołę reprezentowała Julia Baran z piosenką O Tannenbaum. Uczennica wykazała się dużymi zdolnościami językowymi i talentem muzycznym przez co zdobyła wyróżnienie w konkursie oraz nagrodę ufundowaną przez ambasadę Niemiec i Goethe Institut. (Marta Matuszek)

Spotkanie z policjantem

W dniu 10 grudnia 2019r. w ramach realizacji kolejnego modułu z projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury" w naszej szkole gościliśmy Panów policjantów. Panowie Daniel i Damian opowiadali przedszkolakom oraz uczniom klasy pierwszej o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Przypomnieli oznaczenia na drogach oraz sygnalizację świetlną. Zwrócili uwagę na zakładanie światełek odblaskowych. Omówili sprawę kontaktu z osobami nieznajomymi oraz ostrożnego zachowania podczas spotkania ze zwierzętami. Przypomnieli numery alarmowe. Dzieci poruszały bardzo dużo nurtujących je spraw, na które Panowie z wielką cierpliwością i zaangażowaniem odpowiadali. Na zakończenie spotkania, Franiu wręczył piękny rysunek. To było bardzo ciekawe spotkanie.(Barbara Majkut)

Upominki dla chorych

Uczniowie naszej szkoły zaangażowani w Szkolne Koło „Caritas”, przygotowali dla osób chorych z terenu naszej parafii kartki świąteczne z życzeniami oraz drobny upominek w postaci szopki wykonanej na drewnianym krążku. Wszystkim osobom , do których trafiają te upominki za pośrednictwem ks. Jana Szczepaniaka życzymy obfitych łask Bożych na czas oczekiwania na Boże Narodzenie i błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku 2020. (Elżbieta Wnęk)

Konkurs biblijny

Dnia 27 listopada 2019 r. czterech uczniów naszej szkoły z klasy VII i VIII wzięło udział w XX Regionalnej Olimpiadzie Wiedzy o Wielkich Polakach w tym roku o św. Janie Pawle II. Najwięcej punktów uzyskali: Anna Malach, Kamila Szczepek i Jakub Lewcio.
Natomiast dnia 3 grudnia 2019 r. odbył się etap szkolny Konkursu Biblijnego „Eucharystia daje życie”, w którym wzięło udział 14 uczniów naszej szkoły. Najwięcej punktów uzyskali: Jakub Trojak, Dominik Grzywna i Wiktoria Sołga. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów. (Elżbieta Wnęk)

Fabryka Czekolady Coco De Mer

26 listopada 2019r. odbyła się wycieczka klas O - III do Fabryki Czekolady w Rzeszowie. Uczniowie brali udział w warsztatach, podczas których mieli możliwość zaprojektowania własnej tabliczki czekolady z dodatkiem wybranych bakalii i pomalowania czekoladą pracy plastycznej. Poznali proces produkcji czekolady od samego ziarenka. Swoją energię rozładowali w sali zabaw. (W.Baj)

Szkolny Konkurs Poezji Dziecięcej ,,Wesołe wierszyki”

25 października 2019r. w naszej szkole odbył się poetycki konkurs klas O – III. Celami konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich, kształcenie umiejętności wyrazistej interpretacji i wyrabianie tzw. ,,zdrowej rywalizacji”. Laureatami konkursu zostali:
w kategorii klas O – I:
I miejsce - Antonina Salwach
II miejsce - Patryk Grabowiec
III miejsce Mikołaj Rączka
w kategorii klas II – III:
I miejsce - Martyna Kuras
I miejsce – Zuzanna Lis
II miejsce - Eliza Stopyra
III miejsce - Julia Salwach
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców przy SP im. św. Stanisława Kostki w Chałupkach Dębniańskich. ( W. Baj)

Pasowanie na czytelnika

22 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klasy pierwszej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Podczas akademii pierwszoklasiści obejrzeli inscenizacje wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”, przygotowaną przez uczniów klasy VI. Odpowiadali na różne zagadki, pytania, zapoznali się z zasadami traktowania książek w bibliotece i wysłuchali jej próśb. Następnie każdy pierwszoklasista został pasowany przez Panią Dyrektor na czytelnika biblioteki szkolnej, otrzymał pamiątkowy dyplom, zakładkę i słodką niespodziankę. (Ewelina Leboda)

Strona: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019