Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 tradycyjnie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie wszyscy zgromadzili się w hali sportowej naszej szkoły. Nauczyciele, rodzice i uczniowie wysłuchali części artystycznej przygotowanej przez klasy VII i VIII. W dalszej kolejności Pani Dyrektor Lucyna Ładak wraz z wychowawcami wręczyła nagrody i dyplomy za sumienną pracę, wzorowe i bardzo dobre zachowanie dla uczniów klas I-VIII. Wszystkim uczniom życzyła udanych wakacji, zasłużonego wypoczynku oraz bezpiecznego powrotu do szkoły.( Płachta Bożena)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień czekolady

„Czekolada, czekolada mleczna, gorzka, biała każda jest wspaniała”.
Czekolada jest chyba najpowszechniejszym wyrobem cukierniczym cieszącym się uznaniem w każdej grupie wiekowej. W naszym przedszkolu obchody Dnia Czekolady zorganizowane zostały po raz pierwszy. Z tej okazji dzieci obejrzały film edukacyjny „Jak powstaje czekolada” dzięki któremu zapoznały się z historią czekolady, procesem produkcji oraz jej wartościami. Dowiedziały się również, iż spożywana w nadmiarze może zaszkodzić. Następnie każdy przedszkolak zaprezentował swoją ulubioną czekoladę, którą przyniósł do przedszkola. Tego dnia przedszkole zamieniło się w „czekoladową krainę”. Maluchy mogły liczyć na mnóstwo słodkich atrakcji: słodkie konkursy, degustacje słodyczy, czekoladowe tańce. Największą atrakcją okazała się fontanna czekoladowa .Dzieci mogły pokosztować czekoladę w płynnej postaci razem z goframi, flipsami oraz różnymi owocami, wśród których prym wiodły truskawki i banany. Dzieci nie kryły zadowolenia, z ich twarzy nie znikały czekoladowe uśmiechy.

więcej »
------------------------------------------------------------------

Szkoła przyjazna dla środowiska - konkurs ekologiczny5 czerwca odbyło się rozdanie nagród w gminnym konkursie ekologicznym „Szkoła przyjazna dla środowiska” zorganizowanym przez Stare Miasto – Park. Uczennica klasy VII Anna Malach zdobyła III miejsce w konkursie na wykonanie prezentacji multimedialnej, przedstawiającej problemy ochrony środowiska naturalnego i propagującego wzorce działań ekologicznych w gminie i we własnym domu. Gratulujemy ! (Ewelina Leboda)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Spelling Bee - konkurs

31 maja 2019 roku odbył się w naszej szkole konkurs literowania w języku angielskim „Spelling Bee”. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy III i IV, łącznie 17 osób. Zadaniem uczestników było zapisanie 10 wyrazów przeliterowanych przez nauczyciela, a także przeliterowanie 3 wylosowanych słów. Wszyscy wykazali się dużą znajomością ortografii i alfabetu angielskiego. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy III:
I miejsce Filip Ogryzek
II miejsce Wiktoria Lewcio
III miejsce Maja Maj
Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu.(Marta Matuszek)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Magik

więcej »
------------------------------------------------------------------

Wycieczka do Wisły

W dniach 28 – 29 maja uczniowie klas V – VIII pod opieką pani dyrektor i wychowawców uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Wisły. W pierwszym dniu po przyjeździe i zakwaterowaniu w hotelu zwiedzaliśmy największe atrakcje miasta i jego okolic. Dużą radość sprawił dzieciom wyjazd kolejką na skocznię narciarską im. Adama Małysza. W drugim dniu byliśmy w Muzeum Koronki w Koniakowie oraz w Muzeum Przyrodniczym. Następnie kolejką krzesełkową wyjechaliśmy na Górę Czantorię, skąd podziwialiśmy panoramę Wisły. Mimo zmiennej pogody i zmęczenia wycieczka przyniosła uczniom dużo wrażeń. Wszyscy wracaliśmy do domu w dobrych humorach. (Bożena Płachta)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień otwarty szkół średnich
W dniu 17.05. 2019r. uczniowie klas VII – VIII uczestniczyli w Dniu Otwartym zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki oraz Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku. Młodzież naszej szkoły podczas spotkania z nauczycielami i uczniami została zapoznana z ofertą edukacyjną oraz zwiedzała pracownie szkolne. Dużą atrakcją była przejażdżka motorem skonstruowanym przez uczniów technikum samochodowego. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. (Bożena Płachta, Paweł Mazurkiewicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Sukcesy naszych uczniówW dniu 14.05.2019r. w Zespole Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku odbył się V Powiatowy Konkurs Informatyczny BAJTEK. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VIII: Krzysztof Czerwonka, Arkadiusz Maj oraz Piotr Romanowski. 19 Uczestników zmierzyło się z testem wiedzy oraz zadaniami praktycznymi, które sprawdzały ich umiejętności i pomysłowość. Wyniki konkursu przedstawiały się następująco: I miejsce zajął Piotr Romanowski, IV miejsce Arkadiusz Maj oraz V miejsce Krzysztof Czerwonka. Warto dodać, że Piotr Romanowski pomiędzy dwoma częściami konkursu wziął dodatkowo udział w konkursie Mistrz Klawiatury, w którym zajął VI miejsce. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy zarówno rozległej wiedzy, jak i ogromnej sprawności informatycznej. Życzymy dalszych sukcesów.
Więcej informacji o konkursach na stronie Facebooka Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku - tutaj.

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019