Jan Paweł II i Fatima

17 maja 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia pt. "Jan Paweł II i Fatima". Uczniowie pod kierunkiem pani katechetki zaprezentowali historię związaną z osobą Jana Pawła II i wydarzeń w Fatimie. Zaprezentowany też został film dokumentalny o wydarzeniach na placu św. Piotra w Rzymie z dnia 13 maja 1981 r. kiedy zamachowiec strzelał do Jana Pawła II. Zwieńczeniem tej uroczystości były pieśni Maryjne i papieskie, które wyrażały naszą wdzięczność Panu Bogu za dar życia i świętości Jana Pawła II. (Elżbieta Wnęk)

Uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja to szczególny dzień w historii naszego kraju- święto każdego Polaka. Nasi uczniowie: klasy II, IV i VI, w dniu 11 maja 2017r. przybliżyli wierszem i piosenką to wydarzenie podczas uroczystej akademii. Spotkanie to nie tylko było wspomnieniem trudnych i zarazem chlubnych momentów dziejowych. Uczyło postaw patriotyzmu oraz miłości do ojczyzny:
„Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
nie będę powalonym drzewem.
Codziennie mocniej w ciebie wrastam
radością, smutkiem, dumą, gniewem.
Nie będę jak zerwana nić.
Odrzucam pusto brzmiące słowa.
Można nie kochać cię – i żyć,
ale nie można owocować.”(W. Szymborska, Gawęda o miłości ziemi ojczystej”)
(Władysława Baj, Elżbieta Kluza)

Program profilaktyczny