Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Nareszcie wakacje! Dzisiejsza akademia potwierdziła , że stały się one faktem. Po uroczystej mszy świętej zgromadzeni na hali sportowej nauczyciele, rodzice i uczniowie wysłuchali części artystycznej, podczas której wierszem i piosenką pożegnano miniony rok szkolny i powitano wakacje. Za sumienną naukę i wzorowe zachowanie P. Dyrektor szkoły mgr Lucyna Ładak nagrodziła wręczeniem nagród książkowych ufundowanych przez Komitet Rodzicielski. Nagrodą dla pozostałych będzie letni beztroski czas, podczas którego nabiorą sił i zapału do nauki w przyszłym roku szkolnym. Zarówno Uczniom jak i Nauczycielom życzymy dużo słońca, miłego i bezpiecznego wypoczynku, a Rodzicom dziękujemy za całoroczną współpracę i wsparcie w trudzie nauczania i wychowania. (Elżbieta Kluza)

Wycieczka klas 1-3 do Bałtowa

Turniej piłki nożnej o puchar GOK w Kuryłówce

W dniu 09 czerwca 2017r. (piątek) uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ramach Gminnego Dnia Sportu Gminy Kuryłówka, w turnieju piłki nożnej chłopców szkół podstawowych. Turniej organizowany był przez Gminny Ośrodek Kultury w Kuryłówce. Uczestniczyły w nim 4 zespoły: SP Brzyska Wola, SP Kuryłówka, SP Dąbrowica oraz SP Chałupki Dębniańskie. Mecze rozgrywano systemem pucharowym. Nasza szkoła wylosowała w półfinale szkołę podstawową z Brzyskiej Woli ulegając jej 2:0. W meczu o 3 miejsce pokonaliśmy drużynę SP Dąbrowica 4:1. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, dyplomami oraz piłkami. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie na turniej i ufundowane nagrody. (Paweł Mazurkiewicz)

”Powrót taty”

W dniu 9.06.2017r. w ramach edukacji teatralnej uczniowie klasy IV przedstawili inscenizację według ballady Adama Mickiewicza pt. ”Powrót taty”. Odbiorcom spektaklu, czyli klasom IV- VI, młodzi aktorzy przekazali ponadczasową treść, jak ważna jest modlitwa małego dziecka za rodzica. (Elżbieta Kluza))

Międzyszkolny konkurs z języka angielskiego

Nasza szkoła po raz kolejny została zaproszona do udziału w międzyszkolnym konkursie pt" English is cool" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Brzyskiej Woli. Uczeń klasy 6 Piotr Romanowski okazał się najlepszym uczestnikiem i otrzymał pierwszą nagrodę. Serdecznie gratulujemy! (Elżbieta Popowicz)

Ubieszyn

W dniu 6 czerwca 2017 r. dzieci z klasy 0 a oraz I wybrały się na piknik w gospodarstwie agroturystycznym w Sieniawie, prowadzonym przez P. Marię Drapałę - wieloletnią nauczycielkę naszej szkoły. Gościnność i pomysłowość P. Marioli pozwoliły dzieciom spędzić dzień pełen przeżyć. Uczniowie własnoręcznie upiekły " zdrowy" chleb oraz przygotowały ciasteczka. Chleb szybko zniknął wraz z kiełbaską upieczoną przez P. Andrzeja. Ogromna przestrzeń i wiele atrakcyjnych zakątków w ogrodzie pozwoliły na aktywne i ciekawe zabawy. Dużym powodzeniem cieszł się domek na drzewie, pociąg, zaczarowany ogród, trampolina. Rozegrano kilka meczy piłki nożnej. Wszyscy ustawiali się w kolejce do opieki nad małymi kotkami. Na koniec dzieci ozdobiły wazoniki metodą dequpage, które zabrały z sobą na pamiątkę. To był wspaniały piknik. (Barbara Majkut)

I miejsce w turnieju piłki nożnej

W dniu 3 czerwca 2017r. na Orliku w Giedlarowej odbył się turniej piłki nożnej chłopców z klas IV-VI o puchar przewodniczącego Rady Gminy Leżajsk. W turnieju tym wzięło udział 5 zespołów ze szkół podstawowych naszej gminy: Wierzawice, Dębno, Giedlarowa, Stare Miasto oraz Chałupki Dębniańskie. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Nasza szkoła uplasowała się na pierwszym miejscu. Mecze były bardzo wyrównane, o czym świadczy poniższa tabele i sporo remisów w turnieju. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowe dyplomy, torby piłkarskie oraz piłki dla swojej szkoły.

Stare Miasto – Giedlarowa 1:0
Dębno – Chałupki Dębniańskie 0:0
Stare Miasto – Wierzawice 1:0
Chałupki Dębniańskie – Giedlarowa 3:1