Pasowanie na czytelnika

16.02.2018 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste "Pasowanie na czytelnika" uczniów klasy pierwszej. Z tej okazji uczniowie klas młodszych i przedszkolaki obejrzeli przedstawienie pt. "Kopciuszek" przygotowane przez uczniów klasy VII. W czasie uroczystości uczniowie odpowiadali na różne zagadki ze znajomości bajek i baśni oraz zapoznali się z zasadami szanowania książek. Pierwszoklasiści pasowani na czytelnika biblioteki otrzymali pamiątkowe dyplomy, książeczki i słodycze. (Leboda E. Płachta B.)

Walentynki

W czwartek 16 lutego 2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste rozdanie kart walentynkowych. Od poniedziałku uczniowie składali wyrazy sympatii spisane na kartach do specjalnie przygotowanego pudła ustawionego na korytarzu. Pani Elżbieta Kluza zaczęła rozdawać karty, ale ich ogromna ilość sprawiła, że o pomoc poproszona została pani Barbara Majkut. Razem rozdały kartki szybko i sprawnie. Rekordziści otrzymali nawet po 8 kartek z wyrazami sympatii. (Elżbieta Popowicz)

Festiwal kolęd

Dnia 24 stycznia 2018 r. odbył się XV Festiwal Kolęd i Pastorałek w Wierzawicach. Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w tym wydarzeniu zajmując czołowe miejsca. Dwie uczennice naszej szkoły - Justyna Pająk z kl.IV i Julia Baran z kl. V zdobyły wyróżnienia. Zespół "Śpiewające Gwiazdki", który reprezentowali uczniowie kl.IV - VII zajął II miejsce, a zespół "Canta Rhei" I miejsce. Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych osiągnięć artystycznych. Opiekunem wszystkich uczniów i zespoły przygotowała do Festiwalu p. Elżbieta Wnęk. (Elżbieta Wnęk)

Występ grupy Rekonstrukto

W dniu 11 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu historycznym artystycznej grupy Rekonstrukto. Tematem przewodnim było przybliżenie uczniom walki Polaków o odzyskanie niepodległości po trzech rozbiorach. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania ciekawych opowieści oraz zaprezentowania strojów i broni używanej w czasie walk o niepodległą Polskę.(Elżbieta Popowicz)

MIĘDZYSZKOLNY KONKURSU WIEDZY O HIV I AIDS

GÓRA GROSZA

W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski zaangażował się w akcję charytatywną „Góra grosza”, polegającą na zbieraniu wśród uczniów naszej szkoły monet o niewielkim nominale. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Nasza szkoła zebrała ok. 270 zł (ponad 8 kg) i przekazała pieniążki za pośrednictwem Poczty Polskiej fundacji Nasz Dom. (Elżbieta Popowicz)

Święta Bożego Narodzenia

Nadchodzący czas Bożego Narodzenia w naszej szkole można zauważyć dużo wcześniej. Już na początku grudnia zaczyna się czas przygotowywań. Uczniowie na zajęciach plastycznych wykonują ozdoby świąteczne, które wieszają na choinkach w swoich klasach. Każde drzwi do klasy ozdobione są wielką papierową choinką. Zwyczajęm naszej szkoły jest wykonywanie kartek świątecznych i skromnych upominków dla chorych w naszej parafii. W tym roku kl. V pod kierunkiem Elżbiety Wnęk wykonała kartki świąteczne dla chorych i samotnych. Natomiast pod kierunkiem p. Władysławy Baj kl. III pomalowała gipsowe szopki zakupione przez ks. Jana Szczepaniaka. W korytarzu pojawia się duża, żywa choinka z pięknymi ozdobami. W ostatnim tygodniu samorząd organizuje „tydzień życzliwości”, a pani katechetka zaprasza wszystkich do obejrzenia przedstawienia świątecznego. W tym roku odbyło się ono w piątek 22 grudnia i przybliżyło wszystkim uczniom tradycje i symbole wieczerzy wigilijnej. W opowiadanie uczniów wplecione były kolędy… te tradycyjne i te najnowsze. (Elżbieta Popowicz)

Mikołajki

Na dzień 6 grudnia wszystkie dzieci czekały z utęsknieniem. Wcześniej pisały listy i przygotowywały się na spotkanie z Mikołajem. I tak się stało, zawitał do naszej szkoły wraz z małą Zosią i przedstawieniem " Wymarzony prezent Zosi". A potem Mikołaj obdarował wszystkie dzieci podarunkami , które sprawiły dzieciom wiele radości. Każde dziecko obiecało, że będzie grzeczne przez kolejny rok. (Barbara Majkut)

Klikając na wybraną grupę można skopiować zdjęcia ze swoimi dziećmi.

Strona: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49