Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 tradycyjnie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie wszyscy zgromadzili się w hali sportowej naszej szkoły. Nauczyciele, rodzice i uczniowie wysłuchali części artystycznej przygotowanej przez klasy VII i VIII. W dalszej kolejności Pani Dyrektor Lucyna Ładak wraz z wychowawcami wręczyła nagrody i dyplomy za sumienną pracę, wzorowe i bardzo dobre zachowanie dla uczniów klas I-VIII. Wszystkim uczniom życzyła udanych wakacji, zasłużonego wypoczynku oraz bezpiecznego powrotu do szkoły.( Płachta Bożena)

Dzień czekolady

„Czekolada, czekolada mleczna, gorzka, biała każda jest wspaniała”.
Czekolada jest chyba najpowszechniejszym wyrobem cukierniczym cieszącym się uznaniem w każdej grupie wiekowej. W naszym przedszkolu obchody Dnia Czekolady zorganizowane zostały po raz pierwszy. Z tej okazji dzieci obejrzały film edukacyjny „Jak powstaje czekolada” dzięki któremu zapoznały się z historią czekolady, procesem produkcji oraz jej wartościami. Dowiedziały się również, iż spożywana w nadmiarze może zaszkodzić. Następnie każdy przedszkolak zaprezentował swoją ulubioną czekoladę, którą przyniósł do przedszkola. Tego dnia przedszkole zamieniło się w „czekoladową krainę”. Maluchy mogły liczyć na mnóstwo słodkich atrakcji: słodkie konkursy, degustacje słodyczy, czekoladowe tańce. Największą atrakcją okazała się fontanna czekoladowa .Dzieci mogły pokosztować czekoladę w płynnej postaci razem z goframi, flipsami oraz różnymi owocami, wśród których prym wiodły truskawki i banany. Dzieci nie kryły zadowolenia, z ich twarzy nie znikały czekoladowe uśmiechy.

Szkoła przyjazna dla środowiska - konkurs ekologiczny

5 czerwca odbyło się rozdanie nagród w gminnym konkursie ekologicznym „Szkoła przyjazna dla środowiska” zorganizowanym przez Stare Miasto – Park. Uczennica klasy VII Anna Malach zdobyła III miejsce w konkursie na wykonanie prezentacji multimedialnej, przedstawiającej problemy ochrony środowiska naturalnego i propagującego wzorce działań ekologicznych w gminie i we własnym domu. Gratulujemy ! (Ewelina Leboda)

Spelling Bee - konkurs

31 maja 2019 roku odbył się w naszej szkole konkurs literowania w języku angielskim „Spelling Bee”. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy III i IV, łącznie 17 osób. Zadaniem uczestników było zapisanie 10 wyrazów przeliterowanych przez nauczyciela, a także przeliterowanie 3 wylosowanych słów. Wszyscy wykazali się dużą znajomością ortografii i alfabetu angielskiego. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy III:
I miejsce Filip Ogryzek
II miejsce Wiktoria Lewcio
III miejsce Maja Maj
Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu.(Marta Matuszek)

Magik

Wycieczka do Wisły

W dniach 28 – 29 maja uczniowie klas V – VIII pod opieką pani dyrektor i wychowawców uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Wisły. W pierwszym dniu po przyjeździe i zakwaterowaniu w hotelu zwiedzaliśmy największe atrakcje miasta i jego okolic. Dużą radość sprawił dzieciom wyjazd kolejką na skocznię narciarską im. Adama Małysza. W drugim dniu byliśmy w Muzeum Koronki w Koniakowie oraz w Muzeum Przyrodniczym. Następnie kolejką krzesełkową wyjechaliśmy na Górę Czantorię, skąd podziwialiśmy panoramę Wisły. Mimo zmiennej pogody i zmęczenia wycieczka przyniosła uczniom dużo wrażeń. Wszyscy wracaliśmy do domu w dobrych humorach. (Bożena Płachta)

Dzień otwarty szkół średnich

W dniu 17.05. 2019r. uczniowie klas VII – VIII uczestniczyli w Dniu Otwartym zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki oraz Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku. Młodzież naszej szkoły podczas spotkania z nauczycielami i uczniami została zapoznana z ofertą edukacyjną oraz zwiedzała pracownie szkolne. Dużą atrakcją była przejażdżka motorem skonstruowanym przez uczniów technikum samochodowego. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. (Bożena Płachta, Paweł Mazurkiewicz)

Sukcesy naszych uczniów

W dniu 14.05.2019r. w Zespole Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku odbył się V Powiatowy Konkurs Informatyczny BAJTEK. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VIII: Krzysztof Czerwonka, Arkadiusz Maj oraz Piotr Romanowski. 19 Uczestników zmierzyło się z testem wiedzy oraz zadaniami praktycznymi, które sprawdzały ich umiejętności i pomysłowość. Wyniki konkursu przedstawiały się następująco: I miejsce zajął Piotr Romanowski, IV miejsce Arkadiusz Maj oraz V miejsce Krzysztof Czerwonka. Warto dodać, że Piotr Romanowski pomiędzy dwoma częściami konkursu wziął dodatkowo udział w konkursie Mistrz Klawiatury, w którym zajął VI miejsce. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy zarówno rozległej wiedzy, jak i ogromnej sprawności informatycznej. Życzymy dalszych sukcesów.
Więcej informacji o konkursach na stronie Facebooka Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku - tutaj.

Strona: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019