XX edycja ogólnopolskiej akcji „GÓRA GROSZA” w naszej szkole

Po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w akcji „GÓRA GROSZA”. Zbierane od listopada do stycznia drobne monety zostały przekazane jako pomoc dzieciom pozostającym w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Zebraliśmy 160 zł i 16 groszy- może to niewiele, jednak zyskaliśmy w zamian dużo więcej – radość, którą daje wspólne działanie dla dobra potrzebujących- Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie. (Ewelina Leboda, Elżbieta Kluza)

I miejsce w zawodach powiatowych w piłce koszykowej naszych uczniów

W dniu 10.01.2020r. w naszej szkole odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w mini piłce koszykowej chłopców i dziewcząt. W zawodach tych wystartowały 3 drużyny dziewcząt: Szkoła Podstawowa w Chałupkach Dębniańskich, Szkoła Podstawowa w Piskorowicach, Szkoła Podstawowa w Rudzie Łańcuckiej oraz 4 drużyny chłopców: Szkoła Podstawowa w Chałupkach Dębniańskich, Szkoła Podstawowa w Piskorowicach, Szkoła Podstawowa w Rudzie Łańcuckiej, Zespół Szkół w Nowej Sarzynie. W grupie dziewcząt mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”, natomiast w grupie chłopców po losowaniu rozgrywano mecze systemem pucharowym.
Nasi uczniowie i uczennice wygrywając wszystkie mecze w swoich kategoriach zajęli pierwsze miejsce kwalifikując się do zawodów rejonowych w których będą reprezentować Powiat Leżajski jako mistrzowie powiatu. Serdecznie gratulujemy wyników i z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy!

Wyniki dziewcząt:
I mecz: SP Piskorowice – SP Ruda Łańcucka 6:16
II mecz: SP Chałupki Dębniańskie – SP Ruda Łańcucka 22:0
III mecz: SP Chałupki Dębniańskie – SP Piskorowice 14:8

Wyniki chłopców:
I półfinał: SP Chałupki Dębniańskie – ZS Nowa Sarzyna 8:1
II półfinał: SP Piskorowice – SP Ruda Łańcucka 19:15
Mecz o I miejsce: SP Chałupki Dębniańskie – SP Piskorowice 24:6
(Paweł Mazurkiewicz)

Festiwal kolęd

Dnia 10 stycznia 2020 r. odbył się XVII Festiwal Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk w Sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Wierzawicach. Z naszej szkoły liczna grupa uczniów wzięła udział w tym wydarzeniu. Zdobyliśmy następujące sukcesy: Eliza Stopyra w I grupie wiekowej – I miejsce z „Pastorałką od serca do ucha”; Justyna Pająk w II grupie wiekowej – III miejsce z utworem „Raz w roku”; Julia Baran w III grupie wiekowej – I miejsce z pastorałką „Pastuszkowie bracia mili”. Natomiast uczniowie z zespołu wokalno – instrumentalnego „Canta Rhei” zdobyli I miejsce w swojej grupie wiekowej. Serdecznie wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Uczniów do Festiwalu Kolęd przygotowała p. katechetka Elżbieta Wnęk.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości, którego celem było uwrażliwienie przedszkolaków i uczniów na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Propagowane były takie wartości jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo oraz uprzejmość.
Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką! .
Bądźmy dla wszystkich życzliwi, a będziemy szczęśliwi! Niech Dzień Życzliwości trwa przez cały rok. (E.Heliniak, K.Sigda)

Pomoc dla szkół z Kosowa

Szkolne Koło Caritas wsparło Gminną Akcję pomocy dla szkół z Kosowa. Dnia 15 grudnia 2019 r. przy kościele parafialnym w Chałupkach Dębniańskich przygotowali kiermasz ozdób świątecznych i stroików. Zebraną kwotę pieniężną w wysokości 500,58 zł. przeznaczono na zakup uczniom tych szkół upominki na Święta Bożego Narodzenia. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję Szkolnego Koła Caritas. (Elżbieta Wnęk)

Sukces Julii na konkursie kolęd