Spotkanie z Policją

W czwartek 5 września 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Przedstawicielami Policji poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły. Policjanci zwracali uwagę na zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się po drodze, w tym przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz wskazywali najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły. Przypominali również o potrzebie noszenia elementów odblaskowych. Jednak najwięcej entuzjazmu wśród młodzieży i dzieci wzbudził pies policyjny, który zaprezentował swoje umiejętności. Przy okazji Funkcjonariusz pokazał dzieciom sposoby zabezpieczenia swojego ciała w czasie ataku psa. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych wspieranych akcją informacjo-edukacyjną „Bezpieczna droga do szkoły". (Elżbieta Popowicz)

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

W dniu 2 września 2019r. w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/20. Po dwóch miesiącach słodkiego lenistwa, wróciliśmy do szkoły opaleni i wypoczęci. Akademię rozpoczęliśmy od upamiętnienia 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. W wierszach i piosenkach pożegnaliśmy wakacje i powitaliśmy nowy rok szkolny. Do braci uczniowskiej zostało przyjętych 17 uczniów pierwszej klasy. To oni złożyli uroczyste ślubowanie, a następnie P. Dyrektor pasowała ich na uczniów. Na pamiątkę tego ważnego, a zarazem bardzo stresującego wydarzenia pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i kuferki obfitości. W progach naszej szkoły szczególnie serdecznie powitaliśmy najmłodsze dzieci, czyli naszych słodkich przedszkolaków. Następnie głos zabrała Dyrektor szkoły P. Lucyna Ładak, życzyła wszystkim zebranym powodzenia i wytrwałości nowym roku szkolnym oraz przedstawiła wszystkie niezbędne informacje uczniom i rodzicom.
W nowym roku szkolnym życzymy Uczniom , Nauczycielom oraz Rodzicom wielu sukcesów i satysfakcji. (Barbara Majkut)

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 tradycyjnie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie wszyscy zgromadzili się w hali sportowej naszej szkoły. Nauczyciele, rodzice i uczniowie wysłuchali części artystycznej przygotowanej przez klasy VII i VIII. W dalszej kolejności Pani Dyrektor Lucyna Ładak wraz z wychowawcami wręczyła nagrody i dyplomy za sumienną pracę, wzorowe i bardzo dobre zachowanie dla uczniów klas I-VIII. Wszystkim uczniom życzyła udanych wakacji, zasłużonego wypoczynku oraz bezpiecznego powrotu do szkoły.( Płachta Bożena)

Dzień czekolady

„Czekolada, czekolada mleczna, gorzka, biała każda jest wspaniała”.
Czekolada jest chyba najpowszechniejszym wyrobem cukierniczym cieszącym się uznaniem w każdej grupie wiekowej. W naszym przedszkolu obchody Dnia Czekolady zorganizowane zostały po raz pierwszy. Z tej okazji dzieci obejrzały film edukacyjny „Jak powstaje czekolada” dzięki któremu zapoznały się z historią czekolady, procesem produkcji oraz jej wartościami. Dowiedziały się również, iż spożywana w nadmiarze może zaszkodzić. Następnie każdy przedszkolak zaprezentował swoją ulubioną czekoladę, którą przyniósł do przedszkola. Tego dnia przedszkole zamieniło się w „czekoladową krainę”. Maluchy mogły liczyć na mnóstwo słodkich atrakcji: słodkie konkursy, degustacje słodyczy, czekoladowe tańce. Największą atrakcją okazała się fontanna czekoladowa .Dzieci mogły pokosztować czekoladę w płynnej postaci razem z goframi, flipsami oraz różnymi owocami, wśród których prym wiodły truskawki i banany. Dzieci nie kryły zadowolenia, z ich twarzy nie znikały czekoladowe uśmiechy.

Szkoła przyjazna dla środowiska - konkurs ekologiczny

5 czerwca odbyło się rozdanie nagród w gminnym konkursie ekologicznym „Szkoła przyjazna dla środowiska” zorganizowanym przez Stare Miasto – Park. Uczennica klasy VII Anna Malach zdobyła III miejsce w konkursie na wykonanie prezentacji multimedialnej, przedstawiającej problemy ochrony środowiska naturalnego i propagującego wzorce działań ekologicznych w gminie i we własnym domu. Gratulujemy ! (Ewelina Leboda)

Spelling Bee - konkurs

31 maja 2019 roku odbył się w naszej szkole konkurs literowania w języku angielskim „Spelling Bee”. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy III i IV, łącznie 17 osób. Zadaniem uczestników było zapisanie 10 wyrazów przeliterowanych przez nauczyciela, a także przeliterowanie 3 wylosowanych słów. Wszyscy wykazali się dużą znajomością ortografii i alfabetu angielskiego. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy III:
I miejsce Filip Ogryzek
II miejsce Wiktoria Lewcio
III miejsce Maja Maj
Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu.(Marta Matuszek)

Magik

Wycieczka do Wisły

W dniach 28 – 29 maja uczniowie klas V – VIII pod opieką pani dyrektor i wychowawców uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Wisły. W pierwszym dniu po przyjeździe i zakwaterowaniu w hotelu zwiedzaliśmy największe atrakcje miasta i jego okolic. Dużą radość sprawił dzieciom wyjazd kolejką na skocznię narciarską im. Adama Małysza. W drugim dniu byliśmy w Muzeum Koronki w Koniakowie oraz w Muzeum Przyrodniczym. Następnie kolejką krzesełkową wyjechaliśmy na Górę Czantorię, skąd podziwialiśmy panoramę Wisły. Mimo zmiennej pogody i zmęczenia wycieczka przyniosła uczniom dużo wrażeń. Wszyscy wracaliśmy do domu w dobrych humorach. (Bożena Płachta)

Strona: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60