Pasowanie na czytelnika

22 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klasy pierwszej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Podczas akademii pierwszoklasiści obejrzeli inscenizacje wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”, przygotowaną przez uczniów klasy VI. Odpowiadali na różne zagadki, pytania, zapoznali się z zasadami traktowania książek w bibliotece i wysłuchali jej próśb. Następnie każdy pierwszoklasista został pasowany przez Panią Dyrektor na czytelnika biblioteki szkolnej, otrzymał pamiątkowy dyplom, zakładkę i słodką niespodziankę. (Ewelina Leboda)

Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019