GMINNA UROCZYSTOŚĆ OBCHODÓW 101. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ W CHAŁUPKACH DĘBNIAŃSKICH

W dniu 11 listopada 2019r. przedstawiciele uczniów kl. 6 i 7 pod opieką Elżbiety Kluza, uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas oraz poczet sztandarowy wzięli udział w gminnych obchodach 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które w tym roku odbyły się w naszej miejscowości. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą przy udziale władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Leżajsk p. Krzysztofem Sobejką. Nabożeństwo swoim śpiewem uświetnił zespół Canta Rhei pod opieką p. Elżbiety Wnęk. Po mszy uczniowie poetycko wspomnieli bohaterstwo naszych rodaków, a następnie złożyli wieniec pod pamiątkowym obeliskiem. (Elżbieta Kluza)

Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019