BohaterON

Uczniowie klas VI, VII i VIII brali udział w IV edycji ogólnopolskiej kampanii „BohaterON – włącz historię!”, która miała na celu uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
W ramach kampanii uczniowie brali udział w lekcjach, podczas których zapoznali się z przebiegiem Powstania. Wszyscy bardzo angażowali się podczas zajęć, zadawali wiele pytań chcąc jak najwięcej dowiedzieć sięo bohaterach Powstania Warszawskiego. Pracowali w grupach, oglądali filmy związane z tematyką powstańczą. Uczniów interesowały biogramy Powstańców, ich funkcje w czasie wojny, pseudonimy. Podziwiali bohaterstwo i patriotyzm.
Na koniec z dużym zaangażowaniem pisali kartki i laurki do Powstańców. (Ewelina Leboda)

Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019