Sukcesy językowe naszych uczniów

Uczniowie naszej szkoły systematycznie uczestniczą w zmaganiach konkursowych z języka angielskiego. W tym roku szkolnym zdobyli wiele nagród zajmując czołowe lokaty w konkursach na różnych szczeblach. Do najważniejszych należy tytuł finalisty konkursu kuratoryjnego, który zdobył Piotr Romanowski z klasy 7. W konkursie językowo-czytelniczym "Opowieść wigilijna" Charlesa Dickensa, który odbył się w Szkole Podstawowej w Starym Mieści Maksymilian Maj zdobył pierwsze miejsce, a Piotr Romanowski drugie. Trzecim konkursem, w którym nasza szkoła od lat bierze udział jest Powiatowy Konkurs Czytania ze Zrozumieniem organizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Leżajsku. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 12 uczniów z klas 5-7. Do drugiego etapu zakwalifikowali się Piotr i Maksymilian. Obaj uczniowie uzyskali tytuły laureata mierząc się ze znajomością lektury pt. "O czym szumią wierzby". Ostatnim już czerwcowym sukcesem jest I miejsce Piotra i wyróżnienie Maksa w konkursie międzyszkolnym pt. "English is cool" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Brzyskiej Woli. Gratuluję serdecznie i zachęcam wszystkich uczniów do poszerzania swojej wiedzy, aby móc cieszyć się sukcesami i nagrodami. (Elżbieta Popowicz)

Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2018