Rajd rowerowy do Ubieszyna

Znów, jak co roku uczniowie naszej szkoły, tj. klasa V i III, odbyli piknik w gospodarstwie agroturystycznym Pani Marioli Drapałowej w Ubieszynie. Klasa V pod opieką nauczycieli na miejsce dotarła rowerami zachowując wszelkie względy bezpieczeństwa w odblaskowych kamizelkach oraz kaskach. Trzeciaczki dojechali autami rodziców. Tegoroczny rajd miał wyjątkowy charakter, ponieważ oprócz utrwalenia zasad bezpiecznego poruszania się na drodze miał na celu upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym celu młodzi rowerzyści podróżowali z przypiętymi do rowerów biało-czerwonymi chorągiewkami. Ponadto odbyły się tematyczne konkursy z nagrodami. Poza tym aktywnie spędzali czas na zabawie i rozgrywkach sportowych. Pieczona kiełbasa, świeżo pieczony przez dzieci chleb i ciasteczka dopełniły smaku imprezy. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów. (Elżbieta Kluza)

Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2018