Święta Bożego Narodzenia

Nadchodzący czas Bożego Narodzenia w naszej szkole można zauważyć dużo wcześniej. Już na początku grudnia zaczyna się czas przygotowywań. Uczniowie na zajęciach plastycznych wykonują ozdoby świąteczne, które wieszają na choinkach w swoich klasach. Każde drzwi do klasy ozdobione są wielką papierową choinką. Zwyczajęm naszej szkoły jest wykonywanie kartek świątecznych i skromnych upominków dla chorych w naszej parafii. W tym roku kl. V pod kierunkiem Elżbiety Wnęk wykonała kartki świąteczne dla chorych i samotnych. Natomiast pod kierunkiem p. Władysławy Baj kl. III pomalowała gipsowe szopki zakupione przez ks. Jana Szczepaniaka. W korytarzu pojawia się duża, żywa choinka z pięknymi ozdobami. W ostatnim tygodniu samorząd organizuje „tydzień życzliwości”, a pani katechetka zaprasza wszystkich do obejrzenia przedstawienia świątecznego. W tym roku odbyło się ono w piątek 22 grudnia i przybliżyło wszystkim uczniom tradycje i symbole wieczerzy wigilijnej. W opowiadanie uczniów wplecione były kolędy… te tradycyjne i te najnowsze. (Elżbieta Popowicz)

Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2018