Indywidualno-drużynowe biegi przełajowe

W dniu 19 października 2017r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ramach gminnych zawodów indywidualno-drużynowych w biegach przełajowych, rozgrywanych w Brzózie Królewskiej. W zawodach tych uczestniczyło 24 uczniów naszej szkoły podzielonych na kategorie wiekowe, po 6 uczniów z każdej szkoły. W każdej kategorii brało udział około 40-50 osób:
• dziewczęta (2007 i młodsze) - biegi na dystansie ok 600m,
• chłopcy (2007 i młodsi) - biegi na dystansie ok 600m,
• dziewczęta (2005 - 2006) - biegi na dystansie ok 800m,
• chłopcy (2005 - 2006) - biegi na dystansie ok 800m,
Suma miejsc na mecie zdobytych przez 5 najlepszych poszczególnych członków zespołu decydowała o jego miejscu w klasyfikacji drużynowej. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1-3 indywidualnie, a drużyna nie awansowała na zawody wyższego szczebla mieli prawo startu w tych zawodach indywidualnie.

W kategorii dziewcząt młodszych drużynowo uzyskaliśmy 2 miejsce dające awans na zawody powiatowe, które odbędą się w marcu 2018r. Dodatkowo dziewczęta uzyskiwały super czasy indywidualnie, a mianowicie: Julia Bechta – 1 miejsce, Wiktoria Sołga – 4 miejsce, Lena Kula – 8 miejsce, Julia Hader – 12 miejsce, Agata Leja – 14 miejsce, Gabriela Wanat – 20 miejsce.
W pozostałych kategoriach nie uzyskaliśmy miejsca dającego awans na zawody powiatowe (czyli 1-2 miejsce). Chłopcy młodsi uzyskali 4 miejsce, dziewczęta starsze z klas V-VI uzyskały III miejsce, chłopcy starsi z klas V-VI uzyskali 5 miejsce. Natomiast w kategorii chłopców z klas V-VI nasz uczeń, Jakub Lewcio uzyskał 1 miejsce (indywidualnie) i awansował na zawody powiatowe, gdzie będzie reprezentował naszą szkołę razem z dziewczętami z klas II-IV.
Gratulujemy i dziękujemy za udział wszystkim uczniom Naszej szkoły oraz życzymy dalszych sukcesów. (Paweł Mazurkiewicz)