Pożegnanie zimy

Pierwszy dzień wiosny to święto nietypowe. Niektórzy nazywają ten dzień "dniem wagarowicza". W naszej szkole jednak nikomu wagarowanie w tym dniu nie przyszło do głowy. Uczniowie od rana świetnie się bawili. Pożegnanie zimy zaczęli od przebrania się w dowolnie wymyślone stroje. Każda z klas wybrała swojego przebranego przedstawiciela do konkursu, bo ten dzień był dniem składającym się z konkursów, zabaw i różnych konkurencji. Uczniowie zmagali się ze sobą, walcząc o każdy punkt dla swojej klasy. Nagrodą dla najlepszej klasy były 3 dni bez zadań domowych w kategorii klas 4-6, natomiast w kategorii klas 1-3 nagrodą główną było 3 dni bez pytania. Warto było walczyć o takie nagrody:). Słodycze też się znalazły, dzięki pani Bożenie Płachcie. Wybór najsympatyczniejszych uczniów szkoły, zorganizowany przez samorząd uczniowski, był również bardzo emocjonalny. Wygranymi zostali Julia Baran, Julia Lewcio, Nikodem Kojder i Piotr Romanowski, za co otrzymali pamiątkowe dyplomy. Pani Elżbieta Wnęk wręczyła dyplomy uczniom biorącym udział w Konkursie Palm i Pisanek Wielkanocnych.(Elżbieta Popowicz)

Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019