Jesienna kuchnia małej gosposi

W dniu 22 i 23 października Ośrodek Kultury, KGW i Biblioteka Publiczna we współpracy ze Szkołą Podstawową w Chałupkach Dębniańskich zorganizowały maluszkom zajęcia kulinarne. W wymienionych zajęciach pod nazwą ,,Jesienna Kuchnia Małej Gosposi" wzięło udział 20 dzieci z opiekunem Panią Teresą Muszyńską.  Dzieci przygotowywały dania gorące i desery. Najsmaczniejszą potrawą na gorąco był bardzo pożywny kapuśniak ze słodkiej kapusty na rosole i drobiowym mięsie. Najwięcej radości sprawiało dzieciom krojenie jarzyn do wspólnie przygotowanej sałatki jarzynowej. W następnym dniu smażyłyśmy pyszne racuszki z jabłkami oraz deserowe gruszki w polewie czekoladowej. Pani Grażyna Martyszko zaprosiła też dzieci do nowo wyremontowanej biblioteki.

Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2018